Kymmenentuhatta yritystä auttaa kymmenentuhatta kylää ”Jinyun-yritykset matkustavat tuhansia mailia pois, rekrytoivat ja keskustelevat köyhyyden lieventämisestä

    Jinyunin piirikunnan teollisuus- ja kauppa-, henkilöstö- ja sosiaaliministeriön työvoimatoimisto johti tuhansia mailia vain auttaakseen sinua 16. - 18. huhtikuuta Tianxi Holding Groupia, Zhejiang Jinbang Sports Equipment Co., Ltd., Xinyi Human Resources Company ja muut 17 yrityksen edustajaa Sichuan Nanjiangin läänissä provinssissa toteuttivat "Kymmenentuhatta yritystä auttamassa kymmenentuhatta kylää" -toimintaa, joka tehosti tehokkaasti kylän ja yritysten suhdetta pareittain eri tavoin, kuten kylään tulo, vaihdot ja seminaarit , työpaikkojen lähettäminen työmessuilla ja teollisen köyhyyden lieventämisen suunta. Ja yhdistä kädet Benkangin kanssa voidakseen tarjota voimakasta apua kohdennetulle köyhyyden lieventämiselle.

 "Kiitos" kymmenentuhatta yritystä kymmenen tuhannen kylän auttamisesta "," Golden Stick Company "ja kiitos kaikille Jinyunin lääniin saapuneille sukulaisille.

news390

    Kun kyläyritys on muodostunut pariksi, Golden Stick Company tuli kyläämme suorittamaan matchmakingia ja rekrytointia ovelta ovelle. Poikani Li Wei Tyttäreni Gan Mengling meni töihin Jinbang Companylle viime vuoden maaliskuussa. Jinbang Companyn pomot ovat hyvin ystävällisiä heille, kuten heidän sukulaisilleen, ja pitävät heistä erityistä huolta. " Foorumilla Tianchin kaupungin Yanchansi-kylän sihteeri Li Baoneng oli innoissaan: "Nyt poikani Yrityksen insinööri-apulainen on vastuussa tutkimuksesta ja kehityksestä, ja sillä on suuret kehitysmahdollisuudet sekä liike-elämässä että osaamisessa. Kuukausipalkka voi nousta yli 6500 yuaniin, mikä on erittäin hyvä. "

    ”Olen Zhao Bin, Tianchin kaupungin Hongdou-kylän sihteeri. Vuonna 2018 käytimme 20000 yuania varoja, joita Zhejiang Chenlong Sawing Machine Group, kaksosyritys, avusti kylän 110 köyhälle kotitaloudelle ja ostimme ureaa jokaiselle köyhälle kotitaloudelle käytettäväksi teollisuudessa. Kehitys, vuonna 2019 20000 juanin avustusrahasto osti köyhille kotitalouksille pippuria taimia, joita käytetään myös teollisuuden köyhyyden lievittämiseen. Taimet istutetaan ja kehitys on erittäin hyvää "," Me Xieyan Village käyttää ystävyyskumppanuusyritystä Zhejiang Qianjin HVAC Technology Company auttaakseen 40 000 yuania varoja ostamaan kanan taimia köyhille kotitalouksille, 20 kotitaloutta kohti, joita käytetään neljän pienen kehitykseen. teollisuus "," Cizhu-kylämme on yhdistetty China Taotao -ryhmään. Vuonna 2018 käytimme heidän apurahojaan "Mutatie" on kovettunut sementtitieksi, jolla on helppo matkustaa. "" Baishanin kylämme käyttää yritystukivaroja rypäleen teollisuuden kehittämiseen "," Meidän Fangling Village käyttää pariksi avustetut yritysavustukset kylän turvallisen juomaveden infrastruktuurin kehittämiseksi ja rakentamiseksi, Yli 20 köyhän juomaveden ongelman ratkaiseminen "," Kylämme käyttää yritysapurahoja kylän "eettiseen pankkiin" ja juhlien rakentamiseen sekä jatkuvasti vahvistaa hengellisen sivilisaation rakentamista "...

739

    Symposiumissa köyhien kylien parit ilmaisivat kiitollisuutensa Jinyunin läänin yrityksille todellisesta ja aidosta avusta ja selittivät avustusrahastojen käyttöä vuosina 2018 ja 2019 ja avustusrahastojen käyttöä vuonna 2020. He tekivät suunnitelman. ja totesivat, että he käyttävät tukivaroja tarkasti keskittyen "kahteen huoleen ja kolmeen takuuseen", käyttävät rahat kärjessä, suosivat köyhiä kotitalouksia ja köyhiä vammaisia ​​ihmisiä ja saavuttavat avoimuuden ja avoimuuden.

    Zhejiangin itä- ja länsiosien sekä Sichuanin välisen uuden köyhyyden lieventämisyhteistyön jälkeen Jinyunin lääni on käyttänyt "kymmenentuhannen yrityksen mahdollisuutta auttaa kymmenentuhatta kylää" ottamaan käyttöön sosiaalisten voimien aktiivisen osallistumisen, ja kaikki yritykset vastasivat aktiivisesti, joilla on todelliset tunteet, asemat ja varat köyhyyden lieventämiseen Osallistuessaan vaikeisiin ongelmiin, kun kyläyritykset ovat muodostaneet parin, kukin yritys ei ainoastaan ​​tarjoa 20000 yuania kylälle vuosittain, vaan tarjoaa myös rekrytointia ovelta ovelle, etusijalle parikylän työntekijöiden työllistäminen samoin ehdoin.

    "Zhejiangin ja Sichuanin itäisen ja länsimaisen osaston" kymmenentuhatta yritystä auttaa kymmenentuhatta kylää "-alusta on erittäin hyvä. Tämä on rakentanut hyvän alustan yrityksemme rekrytointiin. Tällä hetkellä Jinbang-yrityksessämme työskentelee 14 Nanjiangin työntekijää. He ovat halukkaita kestämään vaikeuksia. Monista heistä on tullut yrityksen liiketoiminnan selkäranka tai keskitason johtajat, etenkin Xu Dongning Gaota Townista. Vain yhden vuoden aikana hän muutti oppisopimuskoulutuksesta mestariksi. Palkka on noussut 3200 yuanista nykyiseen 7260 yuaniin. Erittäin ammattitaitoiset, pidämme tällaisista työntekijöistä erittäin paljon. " Se on kolmas kerta, kun Zhejiang Jinbang Sports Equipment Co, Ltd: n edustaja Ma Yiqun on saapunut Nanjiangin lääniin.

    "Tianxi-ryhmämme on yhdistänyt kaksi kylää Nanjiangin läänistä, yksi on Ganshuping Village Xialiangin kaupungissa ja toinen on Jianshan Village Yangban kaupungissa. Molemmat ovat syvästi köyhtyneitä kyliä. Parin muodostamisen jälkeen yrityksellämme on viisi kertaa. Lähetetään ihmisiä Nanjiangiin suorittamaan avustustoimintaa, tämä on kuudes kerta. Yrityksemme rekrytoi vuoden 2018 lopussa "Kymmenen tuhatta yritystä auttamassa kymmenentuhatta kylää" -alustan kautta 33 työntekijää Nanjiangista kerralla. Yksi heistä oli virtaviivainen työntekijä. Tuotantolinja koostuu Nanjiangin työntekijöistä. Tänä vuonna vanhat työntekijät toivat useita uusia työntekijöitä.

news

    Kyläyritysten pariliitoksella oli tärkeä rooli yrityksemme tuotannon ja työn jatkamisessa epidemian aikana ", Tianxi Holding Group Enterprise Vaikka edustaja Chu Lulin oli ensimmäistä kertaa Nanjiangissa, hän oli hyvin ystävällinen kuin palannut kotiin.

    Tähän mennessä Jinyun County on järjestänyt 17 yritystä pariksi 22 kylän kanssa Nanjiangin piirikunnassa, ja Lishui City on järjestänyt 5 kaupunkia ohjaavaa yritystä pariksi 5 kylän kanssa. Nämä kaksi paikkaa ovat yhdistäneet 27 paria köyhtyneitä kyliä tai syvästi köyhtyneitä kyliä. Toteuta käytäntöjä, ponnistele tarkasti, vahvistaa telakointia ja vakiinnuta pariliitossuhteet. Teollisuuden avun, sosiaaliavun, työllistämistuen ja muiden monitahoisten ponnistelujen avulla "10000 yritystä auttaa kymmenentuhatta kylää" -alustan avulla löydämme jalansijaa ja keskitymme auttamaan köyhyyden torjunnassa. Osoita, rikastu ensin ja auta rikastumaan myöhemmin, yhdistä kädet Benkangin kanssa.

    Tämä "Kymmenentuhatta yritystä, jotka auttavat kymmenentuhatta kylää" -toiminta meni Tianchin kaupunkiin, Changchin kaupunkiin, Hongguangin kaupunkiin, Yangban kaupunkiin ja muihin kaupunkeihin ja kyliin peräkkäin, ja kylät ottivat sen lämpimästi vastaan ​​pareittain. Vierailun aikana ja vuorovaikutuksessa huhtikuun 17. päivän aamulla järjestettiin kahden paikan henkilöstö- ja sosiaalisen työvoiman osastojen järjestämä "Itä- ja Länsi-köyhyyden lieventämisen työyhteistyön ja yksityisten yritysten rekrytointiviikon erityinen rekrytointimessut" -tapahtuma. pidettiin aulapadossa, joka on täynnä Nanjiang County. Jinyunin piirikunnan yritykset toivat yli 3500 työpaikkaa.

    "Kyläyritykset muodostavat parin perheenä. Jotta köyhemmät työntekijät voisivat löytää vakaan työpaikan Jinyunin piirikunnan yrityksistä ja tarjota parempia palveluja, olemme perustaneet Nanjiangin piirikunnan työpalvelukeskuksen Jinyuniin ja Nanjiangin työvoimapalvelukeskuksen Jinyunin lääniin. Molemmat läänit antoivat palkkapolitiikan siirtotyöläisille Zhejiangissa ja useita lausuntoja yritysten työllisyyden tukemisesta työllisyyden vakauden edistämiseksi.Niille köyhtyneille kotitalouksille, jotka ovat perustaneet rekisteröidyn kortin vakaaseen työhön Jinyun-yrityksissä, he saavat kuukausittaisen elatusavun 500 yuania. Pariskunnat tuovat lapsensa Jinyunin talliin. Työssäkäyville yritys tarjoaa aviomiehen ja vaimon asuntoja. Lapset voivat käydä lähellä sijaitsevaa peruskoulua, lukiota jne. Yksi henkilö voidaan työllistää ja yksi talo voidaan nostaa köyhyyden takia. Nyt epidemian aikana järjestämme myös työpaikan junalla. Kaikki menevät auton ovi ja nouse ovesta. On erittäin kätevää tulla tehtaalle. Kaikki ovat tervetulleita työskentelemään Jinyuniin. " Työmessuilla johtaja Wu Jianping Jinyunin läänin työvoimapalvelutoimistosta lähetti vilpittömän kutsun kaikille läsnä oleville työnhakijoille.

    Työmessut olivat täynnä työnhakijoita. 36 henkilöä allekirjoitettiin paikan päällä, ja 253 ihmistä saavutti työnhakuaikeensa. Seuraavaksi Jinyun-Nanjiang järjestää jälleen "itä-länsi-palvelunsiirtojunan" lähettämään äskettäin palkatut työntekijät suoraan työllisyyteen itäisillä kaksoisalueilla. Tehdäkseen hyvää työtä köyhyyden lieventämistä käsittelevissä artikkeleissa idän ja lännen työllisyydestä Jinyun-Nanjiangin läänit perustivat aktiivisesti foorumeita Lishuin kuukausittaisten rekrytointitietojen julkaisemiseen sen lisäksi, että pidetään kaupunkien työpaikkoja ja laajamittaisia ​​työpaikkoja. ja Jinyun -yritykset Nanjiangin median verkkosivustolla, Nanjiangin TV-asemalla ja Nanjiangin piirikunnassa. Hallituksen aukion suurta sähköistä näyttöä selataan ja päivitetään reaaliajassa, mikä laajentaa köyhien työllisyystietokanavia. Tähän mennessä Zhejiangin maakunnassa on työskennellyt vakaana yli 4230 Nanjiangin siirtotyöläistä, joista yli 140 on Lishui Cityssä ja Jinyun County, mikä on antanut täyden pelin itäisen ja länsimaisen köyhyyden lieventämisen yhteistyön edulle työllisyyden köyhyyden lieventämisessä.


Lähetysaika: 28.11.2020